Kāpēc cilvēki nešķiro atkritumus?

Atkritumu šķirošana, lai gan nav tā pati svarīgākā lieta pasaulē, tomēr ir gana svarīga, lai par to bieži atgādinātu dažādi dabas cienītāji un protams arī atkritumu apsaimniekotāji. Būtībā, ja cilvēce grib būt patstāvīga, tad agri vai vēlu mums būs jāsāk šķirot un pārstrādāt pilnīgi visi atkritumi, jo bez tā nav iespējams uzturēt civilizāciju ilgtermiņā, tāpēc, ka šie resursi, kas netiek atjaunoti agri vai vēlu beigsies. Vēl jo vairāk, ja cilvēki vēlas izveidot koloniju uz Marsa vai citām planētām, tad mums vajadzēs pilnīgi visu šķirot un pārstrādāt, jo tur nebūs pieejami visi šie resursi, kas ir pieejami mums šeit uz zemes. Bet kāpēc, tad mēs nešķirojam atkritumus, un kas būtu tas, kas mums varētu likt to darīt?

Viens no iemesliem, kāpēc mēs nešķirojam atkritumus ir tas, ka to darīt nav nemaz tik vienkārši, jo it jāveido vairākas atkritumu urnas un katrā no tām jāliek savi atkritumi, kā arī pēc tam jāmeklē atkritumu kastes, kur likt šo sašķirotos atkritumus. Būtībā, lai lielākā daļa cilvēku sāktu šķirot mums vajadzētu izdomāt metodi, kā panākt, ka šķirošana būtu tikpat viegla, kā atkritumu iemešana gružkaste un tāpēc cilvēkiem nebūtu pie tā jāpiedomā un jāpiepūlas. Protams to var darīt gan katrs pats savās mājās, gan arī to var nodrošināt paši atkritumu apsaimniekotāji, bet ir vajadzīga sistēma, lai tas būtu viegli un ērti!

Otra lieta ir tā, ka cilvēkiem no tā nenāk nekāds labums, jo, lai gan atkritumu apsaimniekotāji, no šīs šķirošanas varētu izveidot īstu biznesu un piedāvāt cilvēkiem naudu vai atlaides par to, ka viņi šķiro, tas vēl jo projām nav izdarīts. Būtībā vajadzētu, lai ir tā, ka katru reizi, kad tu šķiro atkritumus tu zinātu, ka tu domā par zemes tīrību un tajā pat laikā arī nopelni naudu, un tādā veidā šīs abas lietas savienojot var radīt pietiekoši lielu mudinājumu, lai liela daļa no populācijas sāktu šķirot!

Vēl viens veids ir tāds, ka valdība varētu uzlikt nodokli tiem, kas atkritumus nešķiro un, lai gan to būtu ļoti grūti uzskaitīt un noteikt, kurš to dara un kurš nē, tomēr tas liktu visiem aizdomāties par to, ka varbūt tomēr vieglāk ir šķirot, jo tā nosaka likums. Protams, ļoti daudzi cilvēki būtu pret šo ieteikumu, jo viņiem jau tā nepietiek nauda, lai varētu labi dzīvot, kur nu vēl šķirot atkritumus, bet ja to izdotos kaut kādā veidā automatizēt un cilvēkam nebūtu dēļ tā jātērē nauda, tad jau būtu cita runāšana.

Tas nozīmē tikai to, ka vai nu valdībai vai arī uzņēmumiem vajadzētu vairāk iesaistīties šajā sfērā un izdomāt vieglas metodes, kā panākt šo vēlamo efektu un tikai tad cilvēki sekos un sāks šķirot atkritumus.