Krāsaino metāllūžņu pārstrāde

krāsaino metāllūžņu pārstrādeKrāsainais metāls ir viena daļa no metāllūžņu industrijas, un šos metālus cilvēki par laimi labprātāk izvēlas nodot pārstrādei nekā izmest kādā mežā vai pļavā. Bet kā tad tieši notiek šo krāsaino metāllūžņu pārstrāde?

Pie krāsainajiem metāliem pieskaita alumīniju, kas ir viegls un kuru parasti izmanto logu rāmjiem un lidmašīnu detaļām, varu, kuru bieži var sastapt vados, caurulēs un santehnikas sistēmās, misiņu, kuru visbiežāk izmanto rokturu ražošanā, sudrabu, kuru izmanto kā rotaslietu tā elektriķa darbā, svinu, kuru izmanto bateriju ražošanā, kā arī kā aizsargu pret rentgena sariem un alvu, no kuras ražo bundžas un automašīnu detaļas.

Tā kā ikdienas uz metāllūžņu pārstrādes firmām tiek nogādāti tonnām metāllūžņi, lai veiktu to pārstrādi, tad mūsdienās nu jau ir izstrādāta visai izmeklēts un ļoti efektīvs veids un sistēma, kā pārstrādāt šos metāllūžņus un tajā skaitā arī krāsaino metālu.

Krāsaino metāllūžņu pārstrāde sākas ar šo metāllūžņu šķirošanu, kurā visi metāli tiek atdalīti viens no otra, balstoties uz to tipu – krāsainais vai melnais metāls, kā arī pēc tam balstoties uz dažāda veida tieši krāsainajiem metāliem.

Nākamais solis ir iesaiņot šos metālus mazākos kopējos blokos, ai tos būtu vieglāk pārvietot, kā arī transportēt uz to pārstrādes vietu.

Kad krāsainais metāls ir nonācis pārstrādes vietā, tas ar milzīga spiediena palīdzību, tiek sagriezts mazākos gabalos, kurus metāllūžņu šķirošanas un pārstrādes iekārtām ir daudz vieglāk pārstrādāt. Šim metāla sagriezējam ir arī lieli magnētiski uzgaļi, kuri paši spēj atdalīt krāsaino no nekrāsainā metāla. Pēc tam tiek izmantota elektriskā strāva, augsta spiediena gaisa plūsma un šķidruma sistēmas, lai tālāk efektīvi un ātri atdalītu dažāda veida metālus un nogādātu katru tā konkrētajā vietā.

Pēdējais solis krāsainā metāla pārstrādē ir tā kausēšana. Šie metāli tiek izkausēti milzīgās kurtuvēs un tad caur metāla lējēju tiek izveidotas stieņu formas. Šie stieņi tālāk tiek nodoti daž ne dažādām industrijām, piemēram, celtniecībai, vai arī stieņi tiek pārvērsti plakanās loksnēs vai citu formu produktos, piemēram, caurulēs, kuras tālāk tiek nodotas otrreizējā lietošanā.

Mūsdienās ikvienu metālu  nu jau ir iespējams pārstrādāt praktiski bez jebkādiem fiziskiem pārpalikumiem, kā rezultātā šie pārstrādes procesi ir efektīvi un ļoti izdevīgi. Kā arī, pateicoties tam, ka metāls ir ļoti daudzpusīgs un plaši pielietojams materiāls, tām vienmēr atrodas joma, kurā to var izmantot otrreiz. Daudzas reizes šis pārstrādātais metāls pat tiek izmantots tieši tādam pašam mērķim, kā metāls, kuru pārkausēja, kas tikai pierāda to, ka metāllūžņu pārstrāde ir ne tikai augoša industrija, bet arī ļoti efektīvs process.