Melno metāllūžņu pārstrāde

melno metāllūžņu pārstrādeMelnos metāllūžņus varētu arī dēvēt par smagajiem metāliem, jo tie ir visi tie metāllūžņi, kuru sastāvā ir dzelzs daļas. Un tas tikai vēl vairāk pastiprina iemeslu, kāpēc šos metālus tiešām vajadzētu nodot to pienācīgā pārstrādē speciālos uzņēmumos, kuros var atrast iekārtas, kuras ir speciāli veidotas šo melno metāllūžņu pārstrādei.

Pie melnajiem metāllūžņiem pieder tērauds ar mazāk nekā 0,15 procentiem oglekļa saturu, kuru arī dēvē par vieglo tēraudu un kuru parasti izmanto inženierijā un dažādu citu produktu ražošanā, oglekļa tērauds, kuru izmanto, lai ražotu griešanai paraudzētus instrumentus, piemēram, nažus, nerūsējošais tērauds, kurš sastāv no tērauda, niķeļa un hroma, un kuru mūsdienās izmanto daudz un dažādu kā instrumentu, tā mākslas priekšmetu un ikdienas lietu ražošanā, čuguna tērauds, kurš ir ļoti spēcīgs metāls un to parasti izmanto vannu, motoru un dārza mēbeļu ražošanā, kā arī kaļamā dzelzs, kas ir gandrīz 100 % tīrs dzels un kuru visbiežāk izmanto vārtu, žogu un margu ražošanā.

Visbiežāk melnie metāllūžņi iziet cauri 5 soļu pārstrādes procesam.

Sākumā notiek šo metāllūžņu šķirošana, kur ar magnētu palīdzību metāli tiek atdalīti no detālām, kuras ir veidotas no cita materiāla, piemēram, papīra vai stikla. Šajā solī vēl netiek atdalīti dažādu tipu metāli.

Pēc tam ar metāla šrēdera palīdzību, kurš sastāv no rotējošiem magnētiem, metāli, kuri satur dzelzi jeb melnie metāli tik atdalīti no visiem pārējiem metāliem. Šī atdalīšana pēc tam turpinās ar elektriskās strāvas, augsta spiediena gaisa plūsmas un šķidruma sistēmas palīdzību, jo šādā veidā ir iespējams atdalīt dažāda tipa melnos metāllūžņus. nereti vēl citas tehnoloģijas tiek izmantotas, lai, piemēram no metāla kannām noņemtu to virsējo alvas kārtu, kas ir krāsainais metāls, un to pēc tam būtu iespējams apstrādāt kā regulāru metālu.

Nākamais solis ir šo metālu sagriešana. Šeit tiek izmantota tehnika, kuras pamatā ir hidrauliskā sistēma, lai, ar milzīga spiediena palīdzību, būtu iespējams sagriezt pat visbiezāko metālu, piemēram, no kuģiem un dzelzceļiem. Lai sagrieztu vājākus metālus bieži tiek izmantota arī gāze vai plazma gaisa spiediena vietā.

Un visbeidzot, kad metāli ir sagriezti mazākos gabalos, tie tiek savietoti mazākos blokos, lai tos varētu vieglāk pārvietot un vēlāk arī transportēt.

Tāpat kā krāsainie metāllūžņi arī melnos metālus ir iespējams pārstrādāt 100 procentīgi, kas nozīmē, ka pārstrādes procesā nerodas nekādi kaitīgi pārpalikumi un izmeši, kā rezultātā šis pārstrādes process ir ļoti izdevīgs un pat vēlams.

Visbiežāk pēc melnā metāla apstrādes, no tā tiek radīti celtniecības materiāli, elektriskās iekārtas, dažādi metāla konteineri, kā arī šis pārstrādātais metāls tiek izmantots automašīnu detaļām un pat dažādu ofisa priekšmetu ražošanai.