Automašīnu pārstrāde

automašīnu pārstrādeAutomašīna mūsdienās ir kļuvusi par populārāko cilvēku pārvietošanās līdzeklis, jo ar to ir iespējams ātri un komfortabli nokļūt savā iecerētajā galamērķī. Taču ko darīt pēc tam, kad mašīna ir pilnībā nolietojusies vai saplīsusi tā, ka to nav iespējams salabot? Atbilde ir – tā ir jānodod automašīnu pārstrādei, kas pārliecinās, ka visas automašīnas detaļas tiek pienācīgi pārstrādātas tādā veidā, lai tās atstātu pēc iespējas mazāku ietekmi uz vidi.

Bet otrreizējā automašīnu pārstrāde ir ne tikai efektīvs veids kā atbrīvoties no sava vecā automobiļa, bet arī veids kā to darīt videi draudzīgā un daudz ekonomiskākā veidā, jo pārstrādes rezultātā tiek taupītas izejvielas, kā arī dažādas kaitīgās vielas nenonāk vidē un apkārtējā vidē, tādejādi to nepiesārņojot.

Metāllūžņu smalcināšanas iekārtu, ar kuru tiek pārstrādātas arī automašīnas, sauc par šrēderu. Šī iekārta ne tikai pārstrādās automašīnu, bet vēlāk arī sašķiros krāsainā no melnā metāla detaļām, kā arī atdalīs mašīnas detaļas, kuras var noderēt otrreizējai pārstrādei, no nederīgajiem atkritumiem.

Šrēders ir būvēts uz dzirnavu principa, kur viss šrēderā ievietotās automašīnas process notiek mehāniski. Pēc apstrādes beigām visas detaļas ir sašķirotas vairākās kategorijās un atdalītas viena no otras. Derīgo materiālu kategorijā ietilpst abu veidu metāla detaļas, kuras šrēders pats arī attīra gan no krāsas, gan rūsas, un sadala daudz mazākos izmēros, lai tos būtu vieglāk transportēt. Bet nederīgie materiāli, piemēram, plastmasas, gumijas un stikla detaļas, nonāk šrēdera atkritumos.

Viens šrēders vienas stundas laikā var pārstrādāt aptuveni 70 līdz 90 tonnas metāllūžņu, pateicoties tā lieliskajai un jaunajai Vācu tehnoloģijai. Un, lai gan tā darbības apgriezieni ir milzīgi, tas tajā pašā laikā arī spēj saglabāt videi draudzīgo aspektu, šķirojot šos metāllūžņus uzmanīgi un praktiski neizdalot nekādus kaitīgos izmešus vai kaitīgās vielas. Kā arī papildus šrēderam ir piemērots aprīkojums, kurš ļauj uzreiz filtrēt visus iespējamos putekļus un savākt jebkādas šķidrās vielas, kas varētu rasties automašīnu pārstrādes procesā.

Bet, ja uztrauc trokšņi no šādas iekārtas, tad jāsaka, ka tā ir speciāli veidota, lai trokšņa līmenis un vibrāciju daudzums atbilstu Eiropas Savienībā noteiktajām normām un netraucētu apkārt esošajiem vai apkārt strādājošajiem cilvēkiem.

Automašīnu pārstrāde noteikti ir ļoti labs veids, kā atbrīvoties no sava vecā auto, un kā labāk to darīt, ja ne izmantojot augstākās klases tehnoloģiju, kura pati spēs no šīs mašīnas atdalīt visu iespējamo noderīgo materiālu.